Жиру вкарва в последния си мач на Милан в нощта на прощаване на Сан Сиро
AP News | 2024-05-25 | 23:16:34

МИЛАНО (АП) — Оливие Жиру вкарва в последния си мач за Милан, когато росонерите завършиха наравно с последния клуб Салернитана 3-3 в Съботната вечер на сбогом на Сан Сиро.

37-годишният Жиру, който помогна на Милан да спечели титлата в Серия А през 2022 г., напуска след три години и ще се присъедини към ФК Лос Анджелис.

Жиру получи овации, когато беше заменен шест минути преди края, прегръщайки всички свои съотборници и треньора Стефано Пиоли, докато публиката пееше името му.

Последният мач на Милан за сезона също беше Финалният мач на Пиоли начело, слагащ край на петгодишен престой, включващ полуфинала на Шампионската лига миналата година, както и титлата в Серия А.

Имаше емоционални сцени преди мача, когато Пиоли беше заобиколен от неговите играчи. Той имаше сълзи в очите, докато прегръщаше всеки един от тях поотделно, докато те аплодираха, докато целият стадион го аплодираше.

Рафаел Леао незабавно отиде да празнува с Пиоли, след като отбеляза първия гол в 22-ата минута след рев на вратаря на Салернитана Винченцо Фиорило, който пусна топката в краката му. Към тях се присъединиха и останалите от отбора на Милан.

Пет минути по-късно беше ред на Жиру, който акробатично отбеляза ъглов удар за 15-ия си гол в лигата за сезона. Френският нападател има 49 гола за Милан през трите си сезона.

Сими върна един за Салернитана в 64-ата, но Давиде Калабрия възстанови преднината на Милан от два гола 13 минути по-късно.

Въпреки това, головете на Жуниор Самбия и Сими в последните три минути спасиха равенството на вече изпадналия Салернитана в последния му мач от първокласния дивизион.

Това беше и последният мач на защитника на Милан Симон Кяр за клуб. Пиоли, Жиру и Кяер бяха отпразнувани на специална церемония след мача и тримата се бореха да сдържат сълзите си.

РЕКОРДНО РАВЕНСТВО

Алекс Сандро направи своето 327-о и последно участие за Ювентус, тъй като бразилецът изравни рекорда на Павел Недвед за най-много мачове на чуждестранен играч за бианконерите.

Алекс Сандро вкара с глава втория удар на Юве при победата с 2-0 над Монца. Федерико Киеза откри две минути по-рано.

Николо Фагиоли удари напречната греда в 16-ата минута при първия си старт за Ювентус, откакто се завърна след седеммесечно наказание за нарушения на залозите.

Нападателят на Монца Алесио Зербин беше изгонен в последната минута след втори жълт картон.